Kam na bicykli

Žilinské cyklobusy štartujú už 1. mája

Žilinský samosprávny kraj tento rok spúšťa obľúbené cyklobusy skôr ako po minulé roky. Cyklobusy vyrazia s prívesmi na bicykle na Kysuce a do Turca už 1. mája 2019.

Cyklobusy sú mimoriadne obľúbené, svedčí o tom fakt, že toto je už piata sezóna, v ktorej funguje ich prevádzka. Doposiaľ prepravili vyše 4700 cestujúcich s bicyklami, pričom najsilnejšia sezóna bola práve ta posledná. Najviac sa využíva cyklobus do Novej Bystrice, ale v minulom roku stúpol záujem aj o linky do Turca. Práve od cestujúcich prišla požiadavka, aby sa tento rok začalo s prevádzkou cyklobusov skôr ako po minulé roky. 

Od stredy 1. mája začnú cyklobusy jazdiť aj do Turčianskych Teplíc. Do Terchovej  budú premávať od 9. júna. Všetky cyklobusové spoje jazdia  počas víkendov a sviatkov, od 12. júla aj v piatky. Sezóna trvá do 29. septembra. Cestujúci s bicyklami platia v cyklobusových spojoch štandardnú cenu autobusového lístka a poplatok za bicykel je 50 centov. Kapacita cykloprívesu pri spojoch na Kysuce a do Turca je 24 bicyklov, autobusy  do Terchovej jazdia s nosičmi, na ktoré sa zmestí 6 bicyklov.

Na území Žilinského kraja je vyznačených až 218 cykloturistických trás.